Mutatjuk a szombathelyi VI. Savaria Filmszemle Programját!

A rendezők szeretettel várnak minden érdeklődőt a VI. Savaria Filmszemlére. A vetítések és a gálaműsor is ingyenes.

Időpont: 2019. május 22. 9:00 órától  – május 24. 20:00 óra
Helyszín: AGORA-Savaria Filmszínház, Mártírok tere 1, Szombathely

Mutatjuk a részletes programot:

2019. május 22. szerda, 09.00-15.00  •  kamaraterem
09.02: Majdnem eltoltam – Lendvai Kristóf (diákfilm)
09.29: Negyven év – Gyimesi Anna (diákfilm)
09.46: Tiltott kastélyok, Küküllővári Hallerek – Major Anita, Margittai Gábor (dokumentumfilm)
10.38: Varjúháj – Pápai Pici (kisjátékfilm)
10.58: A rézhegyek királynője – Baranyi Janka (diákfilm)
11.08: Az Egyórás üzlet – Szabó Attila (kisjátékfilm)
11.49: Holtidőnk – Király Péter, Ács Márton, Szabó Szabolcs (filmetűd)
11.53: The Act of Breathing – Hana Yamazaki (diákfilm)
12.01: Alex – Farkas Adrienn, Végvári Balázs (kisjátékfilm)
12.25: Orpheusz és Eurüdiké – Chilton Flóra (diákfilm)
12.29: Fába vésett történelem – Szabó Attila (dokumentumfilm)
13.23: Our House – Balogh Fábián (diákfilm)
13.34: Friss Hús – Csihar Arion (kisjátékfilm)
13.58: A régi tó – Balázs Lőrinc, Stercz Gellért (diákfilm)
14.10: Hidas Frigyes “az utolsó magyar romantikus” Zeneszerző – Lovas Hajni (dokumentumfilm)
15.04: Mork és Lykke – Filutás Kitti, Pekoli Orsolya, Szász Eszter, Vajda Hanna (diákfilm)
15.09: Vetítés vége

2019. május 22. szerda, 09.00-12.00  •  nagyterem
09.02: Az utolsó lombik – Egyed Rita, Pataki Zita (dokumentumfilm)
11.00: Fekvőtámasz – Faragó Péter, Büki Balázs (diákfilm)
11.13: Szokásjog – Füzes Dániel (kisjátékfilm)
11.48: Holtvágányon – Tóth István (filmetűd)
11.55: Belső könyvtár – Kondor Attila (filmetűd)
12.04: Vetítés vége

2019. május 23. csütörtök, 09.00-20.00  •  kamaraterem
09.02: Teleki téri mesék – Spitzer Barbara (dokumentumfilm)
10.26: Tetemrehívás – Pálinkás Barbara, Faragó Péter (diákfilm)
10.51: Tiltott kastélyok, Marosvécsi Kemények – Major Anita, Margittai Gábor (dokumentumfilm)
11.30: Entropia – Buda Flóra (diákfilm)
11.41: Rotschild Klári legendái – Oláh Kata, Csukás Sándor (dokumentumfilm)
12.34: Kék óra – Regős Ábel, Mátéffy Bendegúz (kisjátékfilm)
12.55: Caveman – Varga Gábor (diákfilm)
12.59: Pilvax underground – Zádori Bence (diákfilm)
13.53: Frici – László Dorina (kisjátékfilm)
14.17: A modern cirkusz atyja – Vojtkó Ferenc (dokumentumfilm)
15.10: Mágikus színház – Németh Ingrid (diákfilm)
15.15: A Nyugalom völgye, Farkas Ádám szobrászművész – Konecsny Emőke (dokumentumfilm)
16.09: Fiú a kútról – Szebeni Gábor (diákfilm)
16.31: Rózsa Miklós a Filmzenekirály – Babos Tamás, Rozgonyi Ádám, Sándor György (dokumentumfilm)
17.22: Les – Rácz Dia (diákfilm)
17.34: Látlelet egy kórházról, Tétényi, 1956 – Kinyó Ferenczy Tamás, Ferenczy Erika (dokumentumfilm)
18.26: Sodrásban – Palkovits Eszter (diákfilm)
18.32: Grindcabin – Körtési András (diákfilm)
18.37: Forr – Peszleg Barnabás (diákfilm)
18.40: K-Ábel – Kószó Patrik, Kiss Ákos (diákfilm)
18.43: Az elíziumi kém – Jamrik Levente, Boros R. György, Szalkai Péter (dokumentumfilm)
19.37: Gazember – Szabó Norman (kisjátékfilm)
19.54: Vetítés vége

2019. május 23. csütörtök, 09.00-14.00  •  nagyterem
09.02: A fehér szarvas – Török Zoltán (dokumentumfilm)
10.01: Figyelj már oda! – Almási Zsolt (diákfilm)
10.15: Ahogy eddig – Moldovai Katalin, Táborosi András (kisjátékfilm)
10.39: #Jótett – Tápai Gergely (filmetűd)
10.43: Piedone nyomában – Király Levente, László Gábor, Király Ferenc (dokumentumfilm)
11.39: A közellátás vizsgálata – Gyimesi Anna (diákfilm)
11.56: Lilly csodálatos világa, Lilly és a torta – Pál Balázs, Nicholas Hollander, Pál Balázs (filmetűd)
12.04: Idegen hangok – Wizner Balázs (kisjátékfilm)
12.15: Aki bújt, aki nem – Schwechtje Mihály (kisjátékfilm)
12.28: A sándorgyuri – Kocsis Tibor (dokumentumfilm)
13.19: Így látták ők… (Hamvas Bélát) – Katona Zsuzsa, Nyeste Péter (dokumentumfilm)
14.08: Vetítés vége

2019. május 24. péntek, 09.00-13.00  •  kamaraterem
09.02: Az Alföld titkos élete – Farkas Levente (diákfilm)
09.22: Isonzótól a Piavéig (1. rész), Az Isonzó-front emlékhelyei – Osgyáni Gábor (dokumentumfilm)
10.13: Isonzótól a Piavéig (2. rész), Az Piave-front és Dél-Tirol emlékhelyei – Osgyáni Gábor (dokumentumfilm)
11.04: Mozgás forma – Szabados Noémi, Szakály László (filmetűd)
11.13: Mérnökök Savariától Szombathelyig – Vas Megyei Mérnöki Kamara (kisjátékfilm)
11.31: Reziliencia – Chilton Flóra és a Bárka Átmeneti Otthon Fiataljai (diákfilm)
11.38: Csík30 – Kiss-Stefán Mónika (dokumentumfilm)
12.03: Deus Ex Machina – Ganzer Olivér (diákfilm)
12.10: Csodálattal és hálával – Vojtkó Ferenc (dokumentumfilm)
13.02: Vetítés vége

2019. május 24. péntek, 16.00  •  nagyterem
Díjkiosztó gála

2019. május 24. péntek, 18.00  •  aula
Állófogadás

Forrás és részletes információk: https://savariafilmszemle.hu

About Engi Zsuzsa

A korlátlan információ használat korát éljük. Özönlenek ránk minden irányból, kéretlenül a hírek. Az olvasó felelőssége, hogy mit fogad be, a mienk, szerkesztőké pedig, hogy tárgyilagosan tényeket mutassunk be. A véleményezés jogát pedig átengedjük olvasóinknak.

View all posts by Engi Zsuzsa →

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük